Καπάκι το καπάκι…

Με μεγάλη μας χαρά μάθαμε ότι η συλλογή  πλαστικών καπακιών που κάναμε μέχρι τώρα έπιασε τόπο. Το σχολείο μας συμμετείχε στη συγκέντρωση καπακιών που οργάνωσε η Πλακιώτικη Ένωση της Μήλου, με σκοπό την ανακύκλωσή τους με ανταποδοτικό χαρακτήρα. Από  τον Φεβρουάριο  του 2013 έως το Οκτώβριο του 2016, με τη συνδρομή πολλών συλλόγων, σχολείων και ιδιωτών του νησιού, συγκεντρώθηκε ποσότητα καπακιών άνω των 6 τόνων. Ως ανταπόδοση της εκστρατείας απεστάλησαν στη Μήλο από τον ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΑΡΑΠΛΗΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΝΟΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ δύο αναπηρικά αμαξίδια, ένα τροχήλατο ΠΙ, ένα κρεβάτι- εξεταστήριο, ένα στρώμα γυμναστικής και ένα πτυσσόμενο φορείο Μεταφοράς Ασθενών. Τα παραπάνω παραδόθηκαν στο Κέντρο Υγείας του νησιού μας.